+420 605 264 029

Výlet k Čenkovičce a Filipově prameni

Vzdálenost od chaty 3 km

Čenkovička 

Přírodní památka Čenkovička se nachází v údolí toku Čenkovičky. V této lokalitě se nachází louky, na kterých roste velké množství bledulí jarních.

Filipův pramen

Filipův pramen se nachází na úpatí Bukové hory v nadmořské výšce 820 m.n.m.Přímo u něj naleznete tzv. Hanesovu vyhlídku.

V posledních letech vznikla v Čenkovicích tři umělá jezírka - Horní jezero, Pavlovo jezírko a jezírko u Filipova pramene, které najdete hned nad centrálním parkovištěm pod spodní stanicí vleku BORER. S budováním Filipova pramene se začalo už v roce 2003, na úpravách jezírka však společnost, která provozuje místní ski areál, pracuje dodnes.

Voda z čenkovických pramenů a vrtů je obohacená radonem. Proto má prý blahodárný vliv na tělo a jeho různé nemoci. V létě jezírko u Filipova pramene využívají lidé s otoky nohou či s bolestmi kloubů, čenkovická voda ale údajně pomáhá i lidem s kožními problémy.

Pronajměte si apartmán

Michaela Dvořáková

+420 605 264 029

dvorakova@bovida.cz

Poptávka pronájmu apartmánů Zeptejte se na cokoliv nebo
rovnou poptejte pronájem

Zobrazit aktuální obsazenost chaty

*

Relaxujte a sportujte Nejsme obyčejná chata
v Čenkovicích

Vlastní parkování zcela
zdarma
přímo u chaty
pro 15 automobilů

Sociální zařízení a plně
vybavená kuchyňka
v každém apartmánu

Zrelaxujte v sauně, kině
nebo vyhřívaném bazénu s protiproudem

Zasportujte si na venkovním
hřišti, lezecké stěně nebo v posilovně

Jak se vám u nás líbilo?

Krásná dovolená. Majitelé bezvadní. Chalupa SUPER. Určitě se vrátíme na lyžovačku i letní turistiku. Moc děkujeme za vše. K.P. Přelouč.

Katka Pardubská s přáteli

Perfektní vybavenost jak v apartmánech tak ve společných prostorách. Interiér chaty působí velmi příjemným dojmem, výborná volba co do výběru použitých materiálů, barev, tak i velmi kvalitním provedením. Jako velké + považujeme umístění chaty v těsné blízkosti sjezdovek, což ocenili zejména rodiče s malými lyžaři.

Jan K. s rodinou

Opravdu perfektní poloha, úžasný výhled z postele na sjezdovku, skvělé zázemí (i v podzemí :o) ) a velmi vstřícný přístup majitelů. Děkujeme za příjemný zážitek! AH

Aleš Hrbek s rodinou